Речка Лыбедь

Модераторы: dimentiy, Администраторы

Аватара пользователя
Бодрый
Ванга
Сообщения: 8587
Зарегистрирован: 01 янв 2012, 14:32
Откуда: Севастополь м-н "Лётчики"

Речка Лыбедь

Сообщение Бодрый »

Найдовшу київську річку розчистять й впорядкують береги

Вчора в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА відбулася презентація техніко-економічного обґрунтування проекту реконструкції гідротехнічних споруд з відновленням екологічного та санітарно-гігієнічного стану р. Либідь.

На річці Либідь заплановано роботи з очистки у закритій частині колектора водойми на ділянці від вул. Саперно-Слобідської до урочища Лиса Гора.

-Визначення основних напрямків відновлення та поліпшення стану русла р. Либідь , розчищення берегів, відновлення берегоукріплення з визначенням зони рекреації для відпочинку населення – головне завдання проекту. Перед нами стоїть тривалий процес розчищення колекторів, ремонту гідротехнічних споруд, упорядкування зливостоків – сукупності робіт, що дозволять очистити перші 1800 метрів р. Либідь із більш ніж 17 кілометрів її русла. Наразі, нагадаю, площа басейну ріки становить 67 квадратних кілометрів, - зазначив начальник управління екології та природних ресурсів Андрій Мальований.

Річка Либідь, як об’єкт реконструкції має природоохоронне значення для міста Києва. Проект передбачає відновлення річки до стану можливості її використання для цілей організації відпочинку населення, зміні візуального простору, озеленення та благоустрій прилеглої території вздовж берегів.

-Результати гідрохімічних та гідробіологічних аналізів якості води та донних відкладів р. Либідь, виконаних в травні 2018р, в порівнянні їх з аналогічними даними за 2000-2014рр виявило значне погіршення стану екосистеми р. Либідь та засвідчило нагальну необхідність в його покращенні. У цьому році буде відновлено лише 10 % загальної довжини річки Либідь. Це лише початок робіт по благоустрою річки. Проект з повного розчищення реалізовуватиметься поетапно. Зайняти це може 4-5 років. - розповів в.о. генерального директора КП «Плесо» Олег Юсипенко.
https://vechirniykiev.com.ua/news/naydo ... yut-berehy

=====================================================================================

Що робитимуть з річкою Либідь влада і забудовники

У Києві в Управлінні екології та природних ресурсів презентували проект реконструкції гідротехнічних споруд з відновленням екологічного та санітарно-гігієничного стану р. Либідь.

На річці Либідь заплановано роботи з очистки у закритій частині колектора водойми на ділянці від вул. Саперно-Слобідської до урочища Лиса Гора. Через систему ProZorro оголошено тендер на підрядника робіт з очистки ріки. Замовником виступає ​​КП «Плесо». Орієнтовна вартість проведення робіт – понад 12,8 млн грн. Гроші виділять зі столичного бюджету. До кінця нинішнього року переможець тендеру вже повинен виконати всі роботи.

Крім того, на одній з відкритих ділянок річки Либідь може бути створений парк. Про це повідомляє громадська ініціативна організація «Либідь Є» у Фейсбук.

Як пишуть волонтери у Фейсбук, кілька років тому, коли вони розпочинали займатися річкою й вибудовувати на ній громадський простір, то зацікавились долею захаращеної території поруч з виходами багатьох підземних колекторів на поверхню. Вони дуже заросли зеленню. Волонтерам довелося познайомитися з жителями кварталу приватної малоповерхової забудови, також знайшли людей, які запропонували купити проект будівництва 16-поверхової будівлі на 20 сотках землі поблизу річки. Мова йде про ділянку між вулицями Верхньоключова, Нижньоключова та Польова,27. Нині територія захаращена, на ній проходять електрокомунікації, міська каналізація.

«У підсумку ТОВ "Стандарт Девелопмент" придбало ті 20 соток землі, і запроектували інше, більш корисне і безпечне для кварталу рішення - громадську будівлю висотою, аналогічною сусідньому спорткомплексу КПІ, провели інженерні дослідження мережі колекторів, знайшли і поспілкувались з активістами з ініціативи «Либідь Є» і напрацювали з жителями кварталу план дій щодо організації скверу на перетині вулиць Польової та Залізничної розміром 0,6 га" - повідомляють активісти.

-Наразі за підтримки Солом'янської РДА працюємо, щоб цей сквер потрапив до відповідних міських Програм і був реалізований у 2019 році, - пишуть громадські активісти- захисники Либеді. - Найважливішим елементом запланованого скверу є відкриття дзеркала води одного з притоків р.Либідь.

«Либідь Є» також показала проект, який створено творчою архітектурною майстернею «Аrs Longa», який реально може бути втілений. Забудовник мікрорайону ЖК Campus замовив у "Ars Longa» предпроектні пропозиції загального вигляду й планування скверу.

Солом’янська РДА підтримала мешканців й звернулася до Департаменту містобудування й архітектури аби пропозицію внесли в детальний план території мікрорайону.
https://vechirniykiev.com.ua/news/shcho ... abudovnyky

==============================================================================

На очищення Либеді виділили 25 млн грн

Київську річку Либідь, одну з найбільш забруднених в Україні, очистять за 25 млн гривень, пише «Сегодня». Кошти на це вже виділили з міського бюджету.

Як стверджує глава Управління екології КМДА Андрій Мальований, брудну воду в Либідь скидають кафе, автомийки та великі підприємства. Через це річка регулярно виходить з берегів, в тому числі поруч з Байковим кладовищем. Саме там почнеться реконструкція річки, яку мають намір закінчити до кінця 2018 року.

На першому етапі відремонтують 10% заплави річки. Решту, 17 км річки відремонтують за чотири роки. Влада не виключає, що в деяких місцях приберуть бетонні плити і залишать природний схил.

Нагадаємо, в Києві видадуть паспорти річкам і озерам.
https://ua.news/ua/na-ochishhennya-libe ... 5-mln-grn/

Аватара пользователя
Бодрый
Ванга
Сообщения: 8587
Зарегистрирован: 01 янв 2012, 14:32
Откуда: Севастополь м-н "Лётчики"

Re: Речка Лыбедь

Сообщение Бодрый »

Либідь. Могутня річка ув`язнена в колекторі

Історія про легендарних братів Кия, Щека, Хорива та сестри їх Либідь відома багатьом. Досі історики сперечаються чи правдива казка про створення Києва. Проте, хоч би що там було, а імена видатних засновників міста увіковічені в назвах природних об’єктів. Мова йде про гори Щекавиця, Хоривиця та річку Либідь. Вперше річка Либідь згадується в літописах у 968 році. Тоді вона становила серйозну перешкоду для загарбників та була природним рубежем оборони Києва. А сьогодні вона в основному тече у колекторі, колись могутні води сковані бетонними берегами. Ба більше, ця річка визнана однією з найбрудніших в Україні. Як же так сталось?

В часи Київської Русі внаслідок заболоченої пойми, вода не замерзала навіть у сильні морози. Тому річка захищала стародавній Київ в півдня. У літописах 1135 року згадується, що князі Ольговичі разом з половецькими племенами намагались подолати Либідь. У IX-XII столітті річка була суднохідною, на березі стояли водяні млини, а у водах плавало багато риби. До речі либідські карасі були вельми популярними у місті. Тоді ширина річища була 1 км, глибина річки сягала 20 м. Либідь вбирала в себе багато джерел: Китаївський, Паньківський, Звіринець, Протасів Яр, Мокрий та велика кількість невеличких струмків.

У 1866-1870 роки почалось будівництво залізниці. Болотисту місцевість осушували. Через це річище річки обміліло. Проте у басейні ріки було багато ярів, повних піску та землі. Під час весняних повеней, та осінніх злив струмки повноводні струмки по цим ярам з несамовитою силою текли до річища ріки, викликаючи потопи та створюючи трясовини.

У 1908-1910 роках Либідь в ширину ще сягала 18 метрів. Саме тоді в районі залізничного депо побудували високі бутові стіни, що скували могутню річку. В той самий час ріка почала становити серйозну загрозу здоров’ю містян. З будинків та підприємств постійно кидали сміття, зливали каналізаційні відходи. Заболочені ділянки стали розсадником малярії. Потрібно було негайно вживати заходів, щоб запобігти екологічній катастрофі в місті.

У 1936 році почалось будівництво Либідського колектору. За 50 років річка майже повністю була схована в бетонних стінах. Лишилось лише декілька невеликих ділянок на поверхні.

Сучасна Либідь має довжину 17 кілометрів. Витік знаходиться в районі бульвару Івана Лепсе. Далі річка протікає в крізь район Караваєві дачі в сторону залізничного вокзалу. Далі річище протікає паралельно залізниці повз палац «Україна», Володимирського ринку, через Деміївську площу і впадає в Дніпро в районі метро «Видубичі». Отже, річка з легендарною назвою, колись небезпечна перешкода для ворогів, тепер тече, схована в каналізацію.

Фото по https://life.informator.news/lybid-mohu ... kolektori/

Аватара пользователя
Бодрый
Ванга
Сообщения: 8587
Зарегистрирован: 01 янв 2012, 14:32
Откуда: Севастополь м-н "Лётчики"

Re: Речка Лыбедь

Сообщение Бодрый »

Метро на Виноградар в 2026. Метро на Русанівські дачі в 2035
Батько наш Бандера, Україна Мати...

Аватара пользователя
ShadOR
Крыса рельсовая
Крыса рельсовая
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 12 янв 2015, 12:37

Re: Речка Лыбедь

Сообщение ShadOR »

Поправьте меня, но это старое русло?

И это видео кто-то выкладывал на акисе и оно было снято около 20 июня 2008го.

Аватара пользователя
Бодрый
Ванга
Сообщения: 8587
Зарегистрирован: 01 янв 2012, 14:32
Откуда: Севастополь м-н "Лётчики"

Re: Речка Лыбедь

Сообщение Бодрый »

Це місце, де Клов впадає у Либідь.
ИзображениеИзображение
Метро на Виноградар в 2026. Метро на Русанівські дачі в 2035
Батько наш Бандера, Україна Мати...

Аватара пользователя
Klovsky
Мэр (городской голова)
Мэр (городской голова)
Сообщения: 12483
Зарегистрирован: 05 апр 2004, 16:02
Откуда: Localhost sweet home
Контактная информация:

Re: Речка Лыбедь

Сообщение Klovsky »

На видео старое устье, да, лет 10 назад снято видео.
На фото - новое устье.
Кстати, после разделения устья на "две воронки" как отличается напор?
*Станція "Мечникова". Вихід до магазину "Киянка".
Закинутий навколометро- та залізничний сайт

Аватара пользователя
Ghost
Машинист
Машинист
Сообщения: 570
Зарегистрирован: 04 апр 2003, 13:34
Откуда: ДШС-27

Re: Речка Лыбедь

Сообщение Ghost »

Там перед двома "ніздрями" ще й звуження вийшло. Результат можна було побачити в кінці літа, коли вода під тиском била зі щілин між стінами й перекриттям колектора, і розмила свіжовідремонтовану вул. Антоновича.

Аватара пользователя
Klovsky
Мэр (городской голова)
Мэр (городской голова)
Сообщения: 12483
Зарегистрирован: 05 апр 2004, 16:02
Откуда: Localhost sweet home
Контактная информация:

Re: Речка Лыбедь

Сообщение Klovsky »

Так ніби ж на Антоновича вода пішла зі зливою і з поверхні у розритий на перехресті з Жилянською колектор "Київтеплоенерго", після чого і розмила нижню будову дороги. Спочатку сам "грішив" на зливовий колектор, але згодом змінив свою думку. Принаймні, причина була не одна.
*Станція "Мечникова". Вихід до магазину "Киянка".
Закинутий навколометро- та залізничний сайт

Аватара пользователя
Ghost
Машинист
Машинист
Сообщения: 570
Зарегистрирован: 04 апр 2003, 13:34
Откуда: ДШС-27

Re: Речка Лыбедь

Сообщение Ghost »

Навіть якщо на Антоновича була не одна причина, то в самому місці примикання старого Клову до нового - на перехресті Короленківської та Фізкультури - були лише наслідки напірного режиму роботи колектора.

Viveri
Путеец
Путеец
Сообщения: 195
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 14:38
Откуда: Kyiv

Re: Речка Лыбедь

Сообщение Viveri »

Краєвидів вам в стрічку :)
20:48 - 23:07

P.S. Хтось впізнає який саме з мостів в кадрі?

Аватара пользователя
Ghost
Машинист
Машинист
Сообщения: 570
Зарегистрирован: 04 апр 2003, 13:34
Откуда: ДШС-27

Re: Речка Лыбедь

Сообщение Ghost »


Аватара пользователя
Бодрый
Ванга
Сообщения: 8587
Зарегистрирован: 01 янв 2012, 14:32
Откуда: Севастополь м-н "Лётчики"

Re: Речка Лыбедь

Сообщение Бодрый »

Для ТРЦ Ocean Plaza разработали индивидуальную стратегию развития

Компания "ИС "Лыбидь"" передала киевский торгово-развлекательный центр Ocean Plaza в управление компании "Киев Молл Менеджмент" (КММ). Об этом говорится в сообщении консалтинговой компании "Украинская торговая гильдия".

По словам руководителя КММ Александра Фащевского, договор между компаниями был подписан в декабре 2018 г. Этому предшествовал сложный этап переговоров в июле-ноябре 2018 г., передает Liga.
По информации ProfiDOM.com.ua, он отметил, что КММ разработала для ТРЦ индивидуальную стратегию развития.
Кроме того, в планах компании - обустроить берег речки Лыбидь, создав там "современное пространство для отдыха и досуга "Парк Лыбидь" площадью 20 тыс. кв. м. Подобные парки существуют в Нью-Йорке, Чикаго и Сеуле, говорит Фащевский. Сейчас КММ готовит согласование этого проекта в КГГА.
http://profidom.com.ua/novosti/kijev/30 ... -razvitiya
Метро на Виноградар в 2026. Метро на Русанівські дачі в 2035
Батько наш Бандера, Україна Мати...

Viveri
Путеец
Путеец
Сообщения: 195
Зарегистрирован: 27 янв 2017, 14:38
Откуда: Kyiv

Re: Речка Лыбедь

Сообщение Viveri »

А место для о.п. "Лыбидская" в этом парке найдется?

Аватара пользователя
Бодрый
Ванга
Сообщения: 8587
Зарегистрирован: 01 янв 2012, 14:32
Откуда: Севастополь м-н "Лётчики"

Re: Речка Лыбедь

Сообщение Бодрый »

Скоріш за все, цей прожект давно похований
Метро на Виноградар в 2026. Метро на Русанівські дачі в 2035
Батько наш Бандера, Україна Мати...

Аватара пользователя
euhome
Мэр (городской голова)
Мэр (городской голова)
Сообщения: 5887
Зарегистрирован: 05 апр 2004, 10:12
Откуда: Харків

Re: Речка Лыбедь

Сообщение euhome »

На річці Либідь відновлять русло і реконструюють гідротехнічні споруди

https://kyivcity.gov.ua/news/na_richtsi ... i_sporudi/

13 червня 2019 року, 16:02

На річці Либідь реконструюють гідротехнічні споруди із відновленням екологічного та санітарно-гігієнічного стану. Основною метою проекту є відновлення (ревіталізація) усього русла річки, разом із берегами та зоною рекреації. Згідно із розпорядженням КМДА № 1039, здійснити роботи мають до 31 грудня 2021 року.

Зокрема, передбачені реконструкція гідротехнічних споруд, роботи з берегоукріплення, розчищення берегів, можливе розкриття ділянок русла за рахунок зміни типу берегоукріплення, очищення дощових поверхневих стоків, створення громадського простору для відпочинку, благоустрій у межах прибережних захисних смуг тощо.

Замовником робіт визначено комунальне підприємство «Плесо». На сьогодні вже розроблено техніко-економічне обґрунтування, виконано проектні роботи на ділянці 670 м вище на 135 м за течією від мосту проспектом Дружби Народів у Голосіївському районі та отримано експертний звіт.

У 2019 році планується продовжити будівельні роботи на ділянці 670 м вище на 135 м за течією від мосту проспектом Дружби народів і проектні роботи на ділянках 1‑а черга (довжиною 1950 м) та 2-а черга (довжиною 864 м), розпочати проектні роботи на інших ділянках.
Світ на всіх у нас один, ба живемо кожний сам...
And we have just one world, but we live in different ones... © Dire Straits

Ответить